تبلیغات
♣♣♣ سوادآموزان گرامی:خداراشکرمی کنیم که شماباخواندن ونوشتن و روخوانی قرآن کریم آشناشدید.ازحضورشمادربرنامه ی سوادآموزی تشکّرمی کنیم وامیدواریم که این حضور ادامه داشته باشد وسوادآموزی را ادامه دهیم تابه طورکامل بتوانیم بخوانیم،بنویسیم وقرآن رابه عنوان یک مسلمان روان بخوانیم ♣♣♣ گسترش فرهنگ سوادآموزی - سواد آموزی مهارت محور کلید خورد

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی ، تفاهم نامه همکاری بین سازمان نهضت سواد آموزی و سازمان آموزش فنی و حرفه ای  به منظور توسعه همکاری های مشترک روز چهار شنبه مورخ 29 بهمن ماه  93 توسط روسای دو سازمان  امضا شد  .

باقرزاده معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی ضمن خیر مقدم به دکتر پرند رئیس سازمان آموزش فنی حرفه ای کشور  ، به آمار موجود در زمینه ی  سواد اشاره کرد و گفت : آمار منتشر شده نشان می دهد که حداقل یک سوم جمعیت کشور در معرض آموزش های کافی مدرسه قرار نگرفته اند و همین وضعیت باعث شده کشور نتواند از ظرفیت عظیم موجود در کشور برای توسعه استفاده مطلوبی نماید .

وی افزود : قبلا شرط توسعه را منابع انسانی می دانستند ولی اکنون رکن اصلی توسعه،  سرمایه اجتماعی است که منحصرا از طریق آموزش حاصل می شود .

رئیس سازمان  نهضت سواد آموزی به اهمیت ارائه ی آموزش  ابتدایی  در کشور ها و جوامع بین المللی پرداخت و بیان کرد : تلاش نظام آموزشی  دولت ها این است که شهروندان ابتدا آموزش ببینند و مهارت های اولیه زندگی را بیاموزند و بعد وارد جامعه و فضای کسب و کار شوند و این در بیانیه های مختلف به اجماع جهانی رسیده است .  

باقرزاده در ادامه گفت : متاسفانه در مورد مخاطبین سواد آموزی این جریان به درستی طی نشده است به طوری که ابتدا وارد زندگی شده و بعدا قرار است آموزش ببینند ،همین امر باعث بروز معضلات جدی شده است .

معاون وزیر آموزش و پرورش به اثرات بی سوادی در جامعه و افراد اشاره کرد و افزود : بدون آموزش ، اعتماد به نفس و خود باوری افراد ، توانایی برقراری ارتباط موثر ،مشارکت در توسعه مدیریت و توسعه دانش دچار مساله است  . آنها همچنین در مدیریت اقتصادی ،حفظ سلامت و ایمنی حین کار ،رعایت مقررات  دچار مشکل هستند .

وی  در ادامه به ماموریت و رسالت سازمان نهضت سواد آموزی و سازمان آموزش  فنی حرفه ای پرداخت و گفت : رسالت هر دو سازمان آماده سازی مردم برای مشارکت جدی تر و استفاده مطلوب از ظرفیت مردمی است .

ریس سازمان نهضت سواد آموزی  اعلام کرد   : در مطالعه ی  تجارب  موفق دریافتیم که سواد آموزی باید شرایط زندگی و فضای کسب وکار را بهبود بخشد ،سواد اموزی باید منجر به ترمیم اقتصاد خانواده ها شود .

باقرزاده به اهداف تفاهم نامه همکاری بین دو سازمان پرداخت و بیان کرد :این تفاهم نامه می تواند آغازی بر ای یک حرکت بسیار مفید فرهنگی اقتصادی برای افراد محروم از سواد زیر 50 سال باشد. مهمتر اینکه این تفاهم نامه با شعار سال 93 هم انطباق دارد .

وی به مفاد پیش بینی شده در تفاهنم نامه نیز اشاره کرد و گفت : ما دو عرصه ی  مهم  را در تفاهم نامه پیش بینی کرده ایم :

1-      تعریف استاندارد های جدید برای افراد بی سواد و کم سواد  ،تولید محتوا ی مناسب  و اجرای دوره ای آموزشی

2-      تعریف استاندارد جدید برای مربیان آموزش بزرگسالان و اجرای آن به طوری که همکاری افراد با سواد منوط به دریافت این گواهی نامه باشد .

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور  در ادامه ی این جلسه به آمار بالای بی سوادان و کم سوادان کشور اشاره کرد و گفت : آمار موجود در این زمینه قابل توجه است ،برای کاهش آمار بی سوادی باید برنامه ریزی منسجمی داشته باشیم .

دکتر پرند افزود :ما در کشور حدود 700 مرکز ثابت و14000 آموزشگاه آزاد داریم که در تمام مناطق حضور دارند . این شبکه مویرگی از مراکز وآموزشگاه ها  می تواند در عرضه خدمات سواد آموزی همکاری داشته باشد .   

خاطر نشان می کند در پایان جلسه تفاهم نامه همکاری به امضای دو طرف رسیدتاریخ : 1393/12/5 | 10:13 ق.ظ | نویسنده : حسن رضا ترابی | نظرات

امام خمینی


گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی