تبلیغات
♣♣♣ سوادآموزان گرامی:خداراشکرمی کنیم که شماباخواندن ونوشتن و روخوانی قرآن کریم آشناشدید.ازحضورشمادربرنامه ی سوادآموزی تشکّرمی کنیم وامیدواریم که این حضور ادامه داشته باشد وسوادآموزی را ادامه دهیم تابه طورکامل بتوانیم بخوانیم،بنویسیم وقرآن رابه عنوان یک مسلمان روان بخوانیم ♣♣♣ گسترش فرهنگ سوادآموزی - رئیس سازمان نهضت سواد آموزی:


به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی ، باقرزاده معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی در مراسم اختتامیه  دوره آموزشی سه روزه کارشناسان تبلیغ و ترویج استان ها حضور یافت و اعلام کرد :وجود تعارض در وظایف وماموریت های سازمان یکی از مسایل و چالش های عمده در سواد آموزی می باشد .

باقرزاده ضمن جمع بندی مباحث مطروحه  به  ماموریت اصلی سازمان اشاره نمود وتصریح کرد :  سواد آموزی ماموریت اصلی سازمان است .

وی تاکیدکرد برای تحقق هر هدف در جامعه باید سه مرحله اصلی پشت سر گذاشته شود : نمادسازی ،ساختار سازی و نهادینه سازی

وی با بیان ضرورت نمادسازی سواد آموزی اعلام کرد متاسفانه در گفتمان غالب سیاست مداران ، قانون گذاران و مسئولان جامعه ،سواد آموزی جایگاهی  ندارد و این بدان معنی است ضرورت  سواد آموزی درجامعه احساس نشده است .

رئیس سازمان نهضت سواد آموزی  در ادامه به چالش ها و مشکلات موجود درسواد آموزی پرداخت و گفت : عمد ه ترین مسایل و چالش ها عبارتست  از تعارض در ماموریت محوله ، عدم وجود تقاضا در جامعه، عدم وجود نیروی انسانی متخصص ، عدم همکاری استان ها و عدم وجود اطلاعات دقیق در این زمینه است .

باقرزاده به ارائه برخی از راه حل ها در این زمینه  پرداخت و گفت : شناخت مساله ،شناخت مخاطبین ،طراحی الگو و اجرا  از مهم ترین راه حل های موجود در این زمینه است  .

معاون وزیر و رئیس سازمان به تعاریف رایج در زمینه تبلیغ و ترویج  نیز اشاره نمود و گفت :تبلیغ عبارتست از  تلاش سازمان یافته به منظور شکل دادن و تغییر افکار و رفتار برای دستیابی به پاسخ مناسب و مطلوب مورد نظر مبلغ است . وی با تاکید بر مساله ترویج نیز اعلام کرد : ترویج در حقیقت نتیجه و بازخود فعالیت های تبلیغی بوده و ایجاد آگاهی و نسبت به مساله یا مشکل که تا بحال از توجه به دور مانده و یا تاکنون همکاری و منابع کافی در مورد آن تخصیص نیافته است .

در پایان کارشناسان نکته نظرات خود را در مورد محتوا و نحوه برگزاری  دوره بیان کردند و در یک گفتگوی صمیمی  مسایل و مشکلات موجود در استان با رئیس سازمان به منعکس کردند .
تاریخ : 1393/11/2 | 05:47 ب.ظ | نویسنده : حسن رضا ترابی | نظرات

امام خمینی


گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی