تبلیغات
♣♣♣ سوادآموزان گرامی:خداراشکرمی کنیم که شماباخواندن ونوشتن و روخوانی قرآن کریم آشناشدید.ازحضورشمادربرنامه ی سوادآموزی تشکّرمی کنیم وامیدواریم که این حضور ادامه داشته باشد وسوادآموزی را ادامه دهیم تابه طورکامل بتوانیم بخوانیم،بنویسیم وقرآن رابه عنوان یک مسلمان روان بخوانیم ♣♣♣ گسترش فرهنگ سوادآموزی - شاخص باسوادی دربیرجند:


در شورای آموزش وپرورش بیرجند مطرح شد:

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش وپرورش بیرجند روز شنبه مورخ 20/10/93 ساعت 12:30 شورای آموزش وپرورش بیرجند در محل سالن کنفرانس این اداره با حضور اکثریت اعضا برگزار شد...

مدیر آموزش و پرورش بیرجند در این جلسه گفت: با توجه به همت همکاران فرهنگی و نیز همکاری دستگاه های اجرایی در اجرای طرح انسداد مبادی بیسوادی، شاخص باسوادی در این شهرستان، 97 درصد می باشد.

این بدان معناست که در حال حاضر 97 درصد جمعیت واجد سواد آموزی، تحت پوشش قرار گرفته اند
وی گفت: با وجودی که رقم سه درصد زیاد محسوس نیست، اما این رقم نیز برای ما جای نگرانی دارد و از این روی از تمامی دیستگاه های اجرایی و رسانه های جمعی تقاضا داریم در شناسایی و معرفی افراد واجد و در عین حال محروم مانده از تحصیلات اجباری همکاری بیشتری با ما داشته باشند.

سجادی نژاد در بخش دیگری با بیان اینکه هم اکنون 55 نفر دانش آموز ترک تحصیل کرده در این شهرستان شناسایی شده اند، افزود: هر چند طبق قانون وظیفه داریم در قبال والدینی که از تحصیل فرزندانشان ممانعت به عمل می آورند، به مراجع قضایی مراجعه کنیم، اما تاکنون چنین اقدامی صورت نداده ایم و حتی به والدین این افراد نیز اعلام کردیم، حاضریم مشکلات مالی آن ها را برای ادامه تحصیل فرزندشان برطرف کنیم و یا حتی معلم به منازل این افراد اعزام کنیم که متاسفانه تا این لحظه پاسخ مثبتی دریافت نشده است.

وی در بخش دیگری با اشاره به در پیش بودن نوروز، گفت: همه ساله افراد خیر با توجه به شناختی که نسبت به محیط پیرامون خود دارند، به دانش آموزان نیازمند کمک می کنند.سجادی نژاد افزود: ما نیز حسب وظیفه ذاتی خود این دانش آموزان و مدارس مناطق محروم را شناسایی کرده ایم و از این افراد می خواهیم چنانچه تمایل دارند این سنت حسنه را امسال نیز برگزار کنند، مشخصات این دانش آموزان را از ما دریافت و با حفظ رعایت کرامت انسانی کمک های خود را در آستانه شب عید تقدیم این گروه آسیب پذیر کنند.

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار بیرجند نیز گفت: یکی از مشکلات ما در حوزه آموزش و پرورش فقدان قانون مدون از سوی مجلس شورای اسلامی است.علی جزندری افزود: غالبا در این حوزه بیشتر با قوانین دولتی یا وزارتخانه های مواجه هستیم که معمولا نیز متغیرند و در این خصوص باید اقدامات اساسی صورت پذیرد.

وی با اشاره به شیوه نامه انتخاب معلم نمونه نیز گفت: هر چند بدون گرامیداشت هفته معلم نیز، معلمان به وظیفه خود عمل می کنند، اما لازم است نکات این شیوه نامه با دقت مورد بررسی قرار گیرد تا در معرفی بهترین ها کوتاهی صورت نگیرد
تاریخ : 1393/10/21 | 10:26 ب.ظ | نویسنده : حسن رضا ترابی | نظرات

امام خمینی


گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی