تبلیغات
♣♣♣ سوادآموزان گرامی:خداراشکرمی کنیم که شماباخواندن ونوشتن و روخوانی قرآن کریم آشناشدید.ازحضورشمادربرنامه ی سوادآموزی تشکّرمی کنیم وامیدواریم که این حضور ادامه داشته باشد وسوادآموزی را ادامه دهیم تابه طورکامل بتوانیم بخوانیم،بنویسیم وقرآن رابه عنوان یک مسلمان روان بخوانیم ♣♣♣ گسترش فرهنگ سوادآموزی - اطلاعات تحصیلی 60میلیون نفر:


به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی کارگاه آموزشی معاونین سواد آموزی، سوپروایزرهای سامانه سواد آموزی استان و روسای منتخب ادارات آموزش و پرورش مناطق 20استان کشور درساختمان امور عمومی سازمان نهضت در حال برگزاری است .    

به گزارش این منبع خبری  کارگاه مذکور  به منظور دانش افزایی و آموزش معاونین سواد آموزی ، سوپر وایزر های استان ها و برخی از روسای ادارات آموزش و پرورش برای  تکمیل طرح پایگاه اطلاعات ثبتی سطح سواد گروه سنی زیر 50 سال تشکیل شده است .

خاطر نشان می سازد سازمان نهضت سواد آموزی به منظور پالایش و راستی آزمایی اطلاعات موجود در زمینه سواد در پایگاه های اطلاعاتی کشور ( مرکز آمار و .........  ،) طرح پایگاه اطلاعات ثبتی سطح سواد گروه سنی زیر 50 سال را در کل کشور در حال اجرا دارد .

باقرزاده معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سواد اموزی در آغاز بکار این کارگاه بیان کرد :یکی از مهم ترین گام ها در فرآیند اجرای هر برنامه داشتن اطلاعات دقیق کمی و کیفی از جامعه ی  گروه هدف  می باشد . وی ابراز امیدواری کرد برگزاری این کارگاه منجر به رفع نقیصه های موجود درآمار سواد آموزی در کشور گردد .

معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی  با اشاره به اهمیت سواد و علم آموزی از دیدگاه اسلام بیان کرد : از دیدگاه اسلام عامل اصلی رشد و پیشرفت و شکوفایی استعداد های انسان سواد است و برای نظام جمهوری اسلامی ایران این افتخار بزرگی است که امکانات تحصیلی رایگان برای شهروندان ایرانی و غیر ایرانی را فرهم نموده است .

وی همچنین به اهمیت  آموزش در مکاتب فکری دیگر  نیز اشاره کرد و افزود : در جهان امروز آموزش یکی از مهمترین و موثر ترین وظایف هر دولت بشمار می رود .

باقرزاده به ضرورت تکمیل اطلاعات پایگاه اطلاعات ثبتی تاکید کرد و گفت : فلسفه ی ایجاد این پایگاه بدست آوردن آمار قطعی و مشخص تحصیلی افراد بود که با یاری خداوند و با وجود سختی و کلان بودن آن تا کنون توانسته ایم ، اطلاعات تحصیلی 60میلیون نفر از  شهروندان را دریافت کنیم .

وی به نوع اطلاعات جمع آوری شده در این پایگاه نیز اشاره کرد و گفت : ما به دنیال اطلاعات قبول شدگان مدارس کشور  از سال 1355 الی 1378 هستیم و تاکنون توانسته ایم آن را در سامانه ثبت کنیم .

رئیس سازمان نهضت سواد آموزی در ادامه سخنان خود به ضرورت همکاری تنگاتنگ مدیران مدارس و معاونین مدارس اشاره کرد و توصیه نمود : نگاه صرفا اقتصادی به طرح های آموزشی و خصوصا این طرح یک آفت بزرگ برای آن  است . طرح پایگاه اطلاعات ثبتی به مثابه یک سرمایه ملی می باشد و اگر در انجام آن احیانا قصوری صورت پذیرد قابل تکرار و تصحیح نخواهد بود .تاریخ : 1393/10/19 | 11:13 ب.ظ | نویسنده : حسن رضا ترابی | نظرات

امام خمینی


گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی