تبلیغات
♣♣♣ سوادآموزان گرامی:خداراشکرمی کنیم که شماباخواندن ونوشتن و روخوانی قرآن کریم آشناشدید.ازحضورشمادربرنامه ی سوادآموزی تشکّرمی کنیم وامیدواریم که این حضور ادامه داشته باشد وسوادآموزی را ادامه دهیم تابه طورکامل بتوانیم بخوانیم،بنویسیم وقرآن رابه عنوان یک مسلمان روان بخوانیم ♣♣♣ گسترش فرهنگ سوادآموزی - مسدودکردن مبادی ورودی بیسوادی


مدیر کل آموزش و پرورش استان فارس با تصریح اینکه یکی از اساسی‌ترین نیازهای جامعه امروز سوادآموزی است، گفت: برای موفقیت در این زمینه باید تمام مبادی ورودی به بی سوادی را به شیوه‌هایی مناسب مسدود کنیم.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان فارس، حمید‌رضا آذری در نشست خبری به مناسبت هفته سواد آموزی گفت: دوری از امکانات تحصیلی، از هم‌گسیختگی‌های خانوادگی، مسائل اقتصادی، هزینه‌های سرانه تحصیل بالا در مناطق روستایی و ... را از جمله مسائل تاثیرگذار بر ورود بی سوادی است.

آذری با بیان اینکه، به‌دلیل تعدد عوامل تاثیرگذار بر ورود بی سوادی، ممکن است رسیدن به موفقیت کامل دشوار باشد گفت: در ایران سالانه معادل 400 دلار برای هر دانش‌آموز ابتدایی هزینه می شود اما در سایر کشورها،‌حتی کشورهایی که مشکلات اقتصادی دارند این عدد 5 تا 6 برابر است.

وی با تاکید بر لزوم توجه به معلمان و وضعیت رفاهی و معیشتی آنان برای ایجاد انگیزه مناسب، خاطرنشان کرد: برای رسیدن به شاخص‌های مطلوب باید هزینه کرد، اگر آینده‌ای درخشان در زمینه آموزش را دنبال می‌کنیم، باید هزینه کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: به‌دلیل مشکلات شدید اقتصادی و برخی مسائل زیرساختی، هنوز نتوانسته‌ایم در زمینه عدالت آموزشی گام مهم و بزرگی برداریم اما این یک الزام است که باید محقق شود.

وی با اشاره به وسایل گرمایشی مناسب در برخی از مدارس روستاها گفت: در بسیاری از روستاها ما امکانات گرمایشی برقی مناسب تهیه کرده‌ایم اما به‌دلیل نیاز به افزایش آمپراژ برق و هزینه هنگفتی که نیاز است و یا نبود امکاناتی برای حفاظت از وسایل گرانقیمت گرمایشی تهیه شده، این وسایل بدون استفاده مانده اند.

آذری همچنین با اشاره به حضور دانش‌آموزان اتباع بیگانه در مدارس استان  گفت: من کمال احترام را برای همه دانش‌آموزان قائلم و تفاوتی بین دانش‌آموزان ایرانی و اتباع بیگانه نمی بینم و تلاش کرده‌ایم تا از طریق یونیسف و یونسکو، مدرسه‌ای را برای دانش‌آموزان اتباع بیگانه احداث کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش تصریح کرد: آمادگی داریم همراه با خبرنگاران بازدیدی از مدارس شهرها و روستاهای دور افتاده داشته باشیم و مسائل را ارزیابی و تحلیل کنیم.

منبع خبر :   روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزیتاریخ : 1393/10/7 | 09:57 ب.ظ | نویسنده : حسن رضا ترابی | نظرات

امام خمینی


گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی