تبلیغات
♣♣♣ سوادآموزان گرامی:خداراشکرمی کنیم که شماباخواندن ونوشتن و روخوانی قرآن کریم آشناشدید.ازحضورشمادربرنامه ی سوادآموزی تشکّرمی کنیم وامیدواریم که این حضور ادامه داشته باشد وسوادآموزی را ادامه دهیم تابه طورکامل بتوانیم بخوانیم،بنویسیم وقرآن رابه عنوان یک مسلمان روان بخوانیم ♣♣♣ گسترش فرهنگ سوادآموزی - سوادآموزی باعث ارتقای فرهنگ:

وزیر آموزش وپرورش با اشاره به مطالعات دنیا در حوزه سوادآموزی و دانش گفت: پی گیری امور مربوط به سوادآموزی باعث ارتقای فرهنگ عمومی در کشور می شود.

 به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش ، صبح امروز علی اصغر فانی در  نشست صمیمی با کارشناسان و مدیران سازمان نهضت سوادآموزی که به مناسبت هفتم دی ماه سالروز تاسیس سازمان در ساختمان اصلی نهضت سوادآموزی برگزار شد، اظهار کرد: سوادآموزی علاوه بر مقولاتی مانند خواندن و نوشتن از منظر فرهنگ عمومی نیز حائزاهمیت است که امتداد آن به پیام حضرت امام «ره» مبنی بر تاسیس سازمان نهضت سوادآموزی در کشور منجر شد .

وی از اعلام همکاری دولت یازدهم با سوادآموزی خبر داد و افزود: کارشناسان سازمان نهضت سوادآموزی باید نسبت به مشکلات و موانع پیش رو، راه حل های مناسبی را ارایه کنند تا دولت بتواند نسبت به شرایط، اقداماتی را انجام دهد.

فانی تصریح کرد: مجموعه پیشنهادات سازمان نهضت سوادآموزی در کمیسیون اجتماعی دولت در حال بررسی است که امید است هرچه سریع تر در هیأت دولت نیز مطرح و تصویب شود.

عضو کابینه تدبیر و امید با بیان این که باید احساس نیاز را  در بی سوادان شکوفا کنیم، خاطرنشان کرد: چنانچه مجموعه نیازهای درونی و بیرونی شخص بی سواد تبیین و به خودباوری نرسد تلاش ها برای ریشه کنی بی سوادی به ثمر نخواهد نشست.

وی ادامه داد: باید تلاش شود تا مشکلات و موانع فرهنگی و اقتصادی سوادآموزی به صورت آسیب شناسانه مطرح شود تا بتوانیم نسبت به شرایط و مقتضیات اقدامات موثری  انجام دهیم.

فانی از اجرای آزمایشی «طرح خانه به خانه» برای انسداد بی سوادی در برخی استان های کشور در سال تحصیلی جاری خبر داد و اعلام کرد: با اجرای این طرح 500 مدرسه با تعداد کمتر از 5 دانش آموز ایجاد شد که با وجود هزینه های تحصیلی بالا، اهمیت دولت نسبت به این موضوع را نشان می دهد.

وزیر آموزش وپرورش با اشاره به پوشش تحصیلی بیش از سیصد هزار اولیای بی سواد در مدارس، تصریح کرد: باید در ارزشیابی های سالانه مدیران ، بندی اضافه شود که در صورت پوشش تحصیلی اولیا ، امتیازاتی رادرنظربگیریم تااین موضوع به صورت دائمی و تشویقی مدنظر قرار گیرد.

وی اظهار کرد: باید از ظرفیت رسانه ملی به ویژه تلویزیون در فرهنگ سازی و ایجاد احساس نیاز در اولیای بی سواد بهره برد تا از این طریق بتوانیم گام موثری درجهت ریشه کنی این موضوع برداریم.

فانی با اشاره به وجود 240 هزار معلم در مقطع ابتدایی، گفت: باید کمیته ای دائمی از معاونت های آموزش ابتدایی و توسعه مدیریت وپشتیبانی ، مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات و سازمان نهضت سوادآموزی تشکیل شود تا از تجمیع امکانات آموزش وپرورش بتوانیم در جهت اجرای بهتر برنامه های نهضت سوادآموزی استفاده کنیم.

عضو کابینه تدبیر وامید با اشاره به بازنشستگی نیروهای کیفی و باتجربه سازمان نهضت سوادآموزی در سالهای نه چندان دور، پیشنهاد کرد: باید با صاحب نظران و افراد خبره دانشگاهی در رشته آموزش بزرگسالان مصاحبه های اکتشافی انجام شود تا از تلفیق تجربیات ودانش جهانی بتوانیم به راه حل های جدید ومناسب در زمینه سوادآموزی دست یابیم.

منبع خبر :   روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزیتاریخ : 1393/10/7 | 09:53 ب.ظ | نویسنده : حسن رضا ترابی | نظرات

امام خمینی


گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی