تبلیغات
♣♣♣ سوادآموزان گرامی:خداراشکرمی کنیم که شماباخواندن ونوشتن و روخوانی قرآن کریم آشناشدید.ازحضورشمادربرنامه ی سوادآموزی تشکّرمی کنیم وامیدواریم که این حضور ادامه داشته باشد وسوادآموزی را ادامه دهیم تابه طورکامل بتوانیم بخوانیم،بنویسیم وقرآن رابه عنوان یک مسلمان روان بخوانیم ♣♣♣ گسترش فرهنگ سوادآموزی - فانی ونکوداشت هفته سوادآموزی:
به گزارش  روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی  ، آقای دکتر فانی صبح امروز در  نشست صمیمی با کارشناسان و مدیران سازمان نهضت سوادآموزی که به مناسبت هفتم دی ماه سالروز تاسیس سازمان نهضت سوادآموزی برگزار شد، اظهار کرد: سوادآموزی در ارتقاء فرهنگ سواد عمومی مهم  است.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به ضرورت استفاده از رویکرد تقاضا محوری در  سواد آموزی و آموزش بزرگسالان  تصریح نمود؛  باید فکر بکنیم که احساس نیاز را  در بی سوادان شکوفا کنیم، چراکه اگر مجموعه نیازهای درونی و بیرونی فرد  بی سواد تبیین نشود  ، تلاش ها برای ریشه کنی بی سوادی به ثمر نخواهد نشست.

 دکتر فانی اعلام کرد :دولت یازدهم آماده هر گونه همکاری در عرصه سوادآموزی است  لذا  کارشناسان سازمان نهضت سوادآموزی باید نسبت به مشکلات و موانع پیش رو، راه حل های مناسبی را ارایه کنند تا دولت بتواند نسبت به شرایط، اقداماتی را انجام دهد، در حال حاضر  مجموعه پیشنهادات سازمان نهضت سوادآموزی در کمیسیون اجتماعی دولت در حال بررسی است که امید است هرچه سریع تر در هیأت دولت نیز مطرح و تصویب شود.

وی ادامه داد: باید تلاش شود که  موانع فرهنگی و اقتصادی سوادآموزی به طور جدی و کارشناسی شده ، آسیب شناسی شود  تا تصمیمات و برنامه ریزی مدون و موثری برای حل این مهم صورت گیرد .

مقام عالی وزارت  در ادامه  به طرح های آزمایشی انسداد بی سوادی در وزارت آموزش و پرورش اشاره نمود و بیان داشت ؛ «طرح خانه به خانه» برای انسداد بی سوادی در برخی استان های کشور در سال تحصیلی جاری  در حال اجرا است ،  با اجرای این طرح 500 مدرسه با تعداد کمتر از 5 دانش آموز ایجاد شد که با وجود هزینه های تحصیلی بالا، اهمیت دولت نسبت به این موضوع را نشان می دهد.

 

وزیر آموزش وپرورش با اشاره به اهمیت همکاری مدیران مدارس در مقوله سواد آموزی بیان کرد: باید در ارزشیابی های سالانه مدیران ، بندی اضافه شود که در صورت پوشش تحصیلی اولیا ، امتیازاتی رادرنظربگیریم تااین موضوع به صورت دائمی و تشویقی مدنظر قرار گیرد.

 فانی گفت برای هماهنگی و وحدت رویه در امر انسداد مبادی بی سوادی، لازم است کمیته ای دائمی از معاونت های آموزش ابتدایی و توسعه مدیریت وپشتیبانی ، مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و سازمان نهضت سوادآموزی تشکیل شود تا از تجمیع و هم افزایی  امکانات آموزش وپرورش بتوانیم در جهت اجرای بهتر برنامه های نهضت سوادآموزی استفاده کنیم. وی ادامه داد باید از  افراد خبره دانشگاهی در این زمینه استفاده شود و سازمان باید از ظرفیت های موجود در جامعه بهره برداری نماید .

منبع خبر :   روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزیتاریخ : 1393/10/7 | 09:42 ب.ظ | نویسنده : حسن رضا ترابی | نظرات

امام خمینی


گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی