تبلیغات
♣♣♣ سوادآموزان گرامی:خداراشکرمی کنیم که شماباخواندن ونوشتن و روخوانی قرآن کریم آشناشدید.ازحضورشمادربرنامه ی سوادآموزی تشکّرمی کنیم وامیدواریم که این حضور ادامه داشته باشد وسوادآموزی را ادامه دهیم تابه طورکامل بتوانیم بخوانیم،بنویسیم وقرآن رابه عنوان یک مسلمان روان بخوانیم ♣♣♣ گسترش فرهنگ سوادآموزی - نبودتقاضا مشکل سوادآموزی قم:

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان قم، 'حمید رضا دژاکام' در نخستین جلسه شورای پشتیبانی سواد آموزی استان قم در تالار امام رضا (ع) استانداری اظهار داشت: در استان 44 هزار و 66 نفر از افراد 10 تا 49 سال بی سوادند که باید برای باسواد کردن آنها تلاش مضاعفی صورت گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم با اشاره به رتبه بندی مناطق چهارگانه آموزش و پرورش قم از نظر شمار افراد بیسواد،افزود: منطقه دو، رتبه نخست بی سوادی در قم را دارست، و مناطق سه ، یک و چهار در رتبه های بعدی قرار دارند.

وی با اشاره به جمعیت 222 هزار نفری دانش آموزی در استان، تصریح کرد: آموزش و پرورش به منظور شناسایی افراد بی سواد، در بررسی که میان دانش آموزان استان انجام داده، هشت هزار و 100 اولیای بی سواد دانش آموزان را شناسایی کرده است.

دژاکام با اشاره به دوره های آموزشی درنظر گرفته شده برای بیسوادان در استان، تصریح کرد: دوره سواد آموزی این آموزش ها متشکل از 400 ساعت آموزش است، و کسانی که آن را با موفقیت به پایان برسانند ،مدرک تحصیلی معادل سه سال اول ابتدایی دریافت می کنند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان قم با اشاره به اینکه دوره دوم ، دوره انتقال نام دارد، افزود: این دوره که از 800 ساعت آموزش تشکیل می شود، فارغ التحصیلان آن مدرکی معادل ششم ابتدایی کسب می نمایند.

وی با اشاره به دوره تحکیم به عنوان سومین دوره آموزشی در نظر گرفته شده برای بی سوادان، تصریح کرد: در این دوره به منظور تحکیم آموخته های دوره اول و دوم سواد آموزان در 200 ساعت کلاس آموزشی شرکت می کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش قم همچنین خاطرنشان کرد: به معلمانی که اقدام به تدریس در کلاس های نهضت سواد آموزی قم می کنند به ازای هر کارنامه قبولی سواد آموزان به ترتیب در دوره سواد آموزی ، شش میلیون و 400 هزار ریال و در دوره های انتقال و تحکیم به ترتیب هفت میلیون و 500 هزار ریال و 900هزار ریال پاداش پرداخت می شود.

وی رتبه استان قم را جزو 10 استان برتر کشور از نظر سطح باسوادی عنوان کرد و افزود: این استان در سال جاری از نظر عملکرد رتبه سوم جذب افراد به کلاس ها و دوره های سواد آموزی در کشور را دارد.

تاریخ : 1393/09/26 | 07:45 ب.ظ | نویسنده : حسن رضا ترابی | نظرات

امام خمینی


گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی