تبلیغات
♣♣♣ سوادآموزان گرامی:خداراشکرمی کنیم که شماباخواندن ونوشتن و روخوانی قرآن کریم آشناشدید.ازحضورشمادربرنامه ی سوادآموزی تشکّرمی کنیم وامیدواریم که این حضور ادامه داشته باشد وسوادآموزی را ادامه دهیم تابه طورکامل بتوانیم بخوانیم،بنویسیم وقرآن رابه عنوان یک مسلمان روان بخوانیم ♣♣♣ گسترش فرهنگ سوادآموزی - امام جمعه بیرجندو سوادآموزی:
به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، حجت الاسلام دکترعلی رضایی بیرجندی صبح امروز در نشست با معاون وزیر آموزش و پرورش که با حضور مدیر کل و تنی چند از مسئولین سواد آموزی استان برگزارشد، اظهار کرد: ریشه کن شدن معضل بی سوادی از جامعه ایران مستلزم استفاده از تجربیات جهانی است.

 وی، با بیان این که عدم توجه به استعداد های کودکان و هدایت آنان به رشته هایی که اغلب متناسب با استعداد آن ها نیست و بعضا به خاطر درآمد آن رشته ها می باشد، ظلمی مضاعف در حق فرزندان می باشد، تصریح کرد: هدف دین مبین اسلام که مهم ترین رسالت آموزش و پرورش نیز می باشد، پرورش و شکوفایی استعداد ها می باشد.

خطیب جمعه بیرجند خاطر نشان کرد: دین اسلام،کامل ترین دین در میان ادیان الهی است که به همه جوانب زندگی انسان نگاهی ویژه دارد و برنامه ای کامل برای این منظور در نظر گرفته تا انسان ها با عمل به این برنامه به تکامل برسند.

 وی با بیان این که سفارش و تأکید بسیار اسلام بر علم آموزی،تا جایی است که نخستین آیاتی که بر پیامبر بزرگوار اسلام نازل شد، سفارش به خواندن بود، تأکید کرد: تحصیل علم از نظر اسلام یک ضرورت مطلق است و هیچ قید و شرطی ندارد. «نه قید زمانی نه قید مکانی وفردی ونه هیچ قید ومحدودیت دیگری.

حجت الاسلام رضایی بیرجندی، با اشاره به وجود 60 هزار مسجد در خراسان جنوبی از آن به عنوان فرصتی برای انسداد مبادی بی سوادی یاد کرد و ادامه داد: همانگونه گه پیامبر هظیم الشأن اسلام در سیره عملی خود نشان دادند، اسلام هم پایگاهی برای عبادت و علم آموزی است و هم پایگاهی برای گسترش مناسبات اجتماعی برای توسعه است. از این رو توجه به این پایگاه ها بسیار ضروری است.

 قائم مقام ولی فقیه در خراسان جنوبی ، با اشاره به دوران خفقان طاغوت اضافه کرد: در زمان طاغوت دلقکی به اسم شاه بر جان و مال و ناموس مردم مسلط بود که در حکومت جور و ستم او، استعدادهای به بار ننشسته مان در نطفه خفه می شد. و لی امروز به یاری خداوند و تلاش سوادآموزان و آموزگاران دل سوز، شکوفه های علم و سواد بر جای جای درخت حیات کشورمان جوانه زده و به ثمر نشسته است.

 وی، با بیان این که سوادآموزی، تنها فرایند یادگیری مهارت های خواندن، نوشتن و حساب کردن نیست؛ بلکه کمک کردن به آزادسازی انسان و رشد کامل اوست، خاطر نشان کرد: سوادآموزی انسان را برمی انگیزد تا با مشارکت فعال و بهره گرفتن از نیروی نوآوری، طرح هایی بیافریند که می تواند در متحول ساختن جهان مؤثر باشد.تاریخ : 1393/09/21 | 09:36 ق.ظ | نویسنده : حسن رضا ترابی | نظرات

امام خمینی


گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی