تبلیغات
♣♣♣ سوادآموزان گرامی:خداراشکرمی کنیم که شماباخواندن ونوشتن و روخوانی قرآن کریم آشناشدید.ازحضورشمادربرنامه ی سوادآموزی تشکّرمی کنیم وامیدواریم که این حضور ادامه داشته باشد وسوادآموزی را ادامه دهیم تابه طورکامل بتوانیم بخوانیم،بنویسیم وقرآن رابه عنوان یک مسلمان روان بخوانیم ♣♣♣ گسترش فرهنگ سوادآموزی - دیداربامدیران فعال درامرسوادآموزی

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، علی باقرزاده امروز در نشست با قائم مقام ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه شهرستان بیرجند اظهار کرد: تا پایان سال جاری میزان جذب شدگان بی سواد کشور به 400 هزار نفر افزایش می یابد و مابقی در سال آینده جذب می شوند.

وی، با بیان این که نرخ بی سوادی در خراسان جنوبی کاهش چشمگیری داشته است، تصریح کرد: نرخ بی سوادی در خراسان جنوبی از 28 هزار نفر در سال 90 به 8 هزار نفر در سال 93 کاهش یافته است.

معاون وزیر آموزش و پرورش از ائمه جمعه به عنوان عمود خیمه ولایت در استان های کشور یاد کرد و ادامه داد: برای انسداد کامل بی سوادی در سطح کشور 40راهکار با بیش ار 99 اقدام ملی تدوین شده است.

اختصاص 250میلیارد تومان برای اجرای سند تحول

رئیس سازمان نهضت سواد آموزی کشور، از اختصاص مبلغ 250 میلیارد تومان برای اجرایی شدن کامل سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش خبر داد و افزود: در حال حاضر قریب 11 میلیون نفر کم سواد که فقط مهارت خواندن و نوشتن در حد ابتدایی را فرا گرفته اند، زندگی می کنند که از این تعداد 7 میلیون و200 هزار نفر زیر 50 سال سن دارند.

باقرزاده، بابیان این مطلب که مردم در زمینه سواد با ید خود گردان باشند، اضافه کرد: عمده کتاب هایی که در کشور تولید می شود، یا برای قشر دانشگاهی است، یا در حد کودکان و نوجوانان است و هنوز کتابی برای سواد آموزان بزرگسال تولید نشده است.

این مقام مسئول در وزارت آموزش و پرورش با بیان این که آموزش بزرگسالان شرایط خاص خود را دارد، تأکید کرد: کاربردی بودن، متناسب با نیاز بودن مطالب آموزشی برای بزرگسالان، افزایش یادگیری و مشارکت بزرگسالان در فرایند آموزش و یادگیری، پیوستگی و تداوم آموزش و فشرده و کوتاه بودن دوره های آموزشی از مهم ترین اصول آموزش بزرگسالان به شمار می رود.

وی با بیان این که حد اقل دوره آموزشی برای بزرگسالان 4 ماهه است، ادامه داد: اگر آموزش بزرگسالان تداوم نیابد تمامی سرمایه های مادی و معنوی هزینه شده به هدر می رود.

گفتنی است شرکت در کارگروه آموزشی مربیان سواد آموزی و دیدار با مدیران فعال در امر سواد آموزی استان از دیگر برنامه های امروز معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی کشور بود.
تاریخ : 1393/09/21 | 09:28 ق.ظ | نویسنده : حسن رضا ترابی | نظرات

امام خمینی


گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی