تبلیغات
♣♣♣ سوادآموزان گرامی:خداراشکرمی کنیم که شماباخواندن ونوشتن و روخوانی قرآن کریم آشناشدید.ازحضورشمادربرنامه ی سوادآموزی تشکّرمی کنیم وامیدواریم که این حضور ادامه داشته باشد وسوادآموزی را ادامه دهیم تابه طورکامل بتوانیم بخوانیم،بنویسیم وقرآن رابه عنوان یک مسلمان روان بخوانیم ♣♣♣ گسترش فرهنگ سوادآموزی - تکمیل بانک اطلاعات سواد آموزان:

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی علی باقر زاده ظهر امروز در نشست با نهادها و سازمانهای کمک کننده در امر سواد آموزی استان، اظهار کرد: بر اساس آمار سال 1390 قریب 117 هزار نفر کم سواد بالای 6 سال در خراسان جنوبی شناسایی شدند.

وی در ادامه با بیان این مطلب که آموزشهاز نظام مند و ساختار یافته می تواند به رشد سواد در کشور کمک نماید، تصریح کرد: ریشه کن شدن بی سوادی نیازمند عزم ملی است.

معاون وزیر آموزش و پرورش، اضافه کرد: امروز بی سوادی محدود به خواندن و نوشتن نمی شود بلکه تمام مناسبات اجتماعی و فرهنگی را در بر می گیرد.

باقرزاده با بیان این که بی سوادی خسارت های جبران ناپذیر زیادی به زیرساخت ها، برنامه ها و روند توسعه کشور وارد می کند، افزود: امروز سازو کار، تجربه آموزش و نیروی مجرب فراوانی برای توسعه سواد وجود دارد که با بهره وری، برنامه ریزی و ارائه سیاست های مناسب می توان معضل بی سوادی را از ایران اسلامی ریشه کن نمود.

رئیس سازمان نهضت سواد آموزی کشور از ثبت نام 12 هزار تبعه خارجی در استان های دارای مجوز کشور برای حضور در کلاس های سواد آموزی خبر داد و یاد آور شد: امر سواد آموزی در کشورها اجباری و الزامی است و افراد بی سواد از بسیاری خدمات محروم می شوند.

مدیر کل آموزش و پرورش نیز در این مراسم گفت: انسداد کامل بی سوادی در خراسان جنوبی نیازمند مشارکت همه دستگاه ها و نهادها است.

عباس لامعی، با بیان این که اگر مبادی بی سوادی در استان مسدود نشود، معضل بی سوادی به صورت قارچ گونه رشد خواهد کرد، ادامه داد: لازمه افزایش دانش سواد آموزان و نگه داشت آن ها در مسیر تعلیم و تربیت تنظیم و تدوین سیاست های مناسب است.
تاریخ : 1393/09/19 | 05:52 ب.ظ | نویسنده : حسن رضا ترابی | نظرات

امام خمینی


گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی