تبلیغات
♣♣♣ سوادآموزان گرامی:خداراشکرمی کنیم که شماباخواندن ونوشتن و روخوانی قرآن کریم آشناشدید.ازحضورشمادربرنامه ی سوادآموزی تشکّرمی کنیم وامیدواریم که این حضور ادامه داشته باشد وسوادآموزی را ادامه دهیم تابه طورکامل بتوانیم بخوانیم،بنویسیم وقرآن رابه عنوان یک مسلمان روان بخوانیم ♣♣♣ گسترش فرهنگ سوادآموزی - خواندن ونوشتن ابزاربصیرت افزایی :
معتقدم که نهضت سوادآموزی باید با برنامه‌های جدیدتر و متنوع‌تری پیش برود و خواندن و نوشتن، آغاز اهداف بزرگ‌تر و فراتر این سازمان است.یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی تأسیس نهضت سوادآموزی به فرمان امام خمینی (ره) بود چراکه جامعه بزرگ کشور از جمله روستاها به دلیل سلطه نظام طاغوت از نعمت سواد بی‌بهره بودند.

با تأسیس نهضت سوادآموزی، جامعه گسترده هدف، زیر پوشش این نهضت قرار گرفت؛ در حال حاضر افتخار می‌کنیم که درصد بالایی از مردم از نعمت سواد بهره‌مند شدند و بی‌سوادی به صورت آنچنانی در کشور مشاهده نمی‌شود.

اعتقاد دارم باید بر مبنای نیاز جامعه به نهضت سوادآموزی سیر تکاملی ببخشیم چرا که هدف این نهضت تنها خواندن و نوشتن نیست.

نهضت سوادآموزی امروزه می‌تواند بصیرت‌افزایی را سرلوحه کارهای اساسی خود قرار دهد، چراکه در جنگ نرم دشمن اثرات بیشتری روی ناآگاهان کشور می‌گذارد.

نهضت سوادآموزی برای مقابله با ترفندهای جنگ نرم دشمن حتماً باید برنامه‌های آموزشی مناسب با زمان حاضر را تدارک ببیند، در اوایل انقلاب فعالیت نهضت سوادآموزی جدی‌تر و فعال‌تر بود، اما به مرور زمان این فعالیت‌ها شکل جدی به خودش نگرفت.

فعالیت ها در نهضت سوادآموزی 2 حالت دارد؛ یکی مأموریت این نهضت ریشه‌کن کردن بی‌سوادی در کشور است که درصد بالایی از آن محقق شده است. در حالت دوم خواندن و نوشتن، ابزاری برای ایجاد بصیرت است .

این نهضت در رسیدن به اهداف بلندتر و عمیق‌تر که فراتر از آموزش خواندن و نوشتن است، به نقطه ایده‌آل نرسیده است و هنوز در آغاز راه قرار دارد.

فعالیت‌های نهضت سوادآموزی نباید تنها مختص به شهرهای بزرگ باشد بلکه این فعالیتها باید در مناطق محروم مانند روستاها و بخش‌ها نیز مدنظر قرار گیرد.

اعتقاد دارم که نهضت سوادآموزی باید با برنامه‌های جدیدتر و متنوع‌تری پیش برود و همانطور که گفتم خواندن و نوشتن، آغاز اهداف بزرگ‌تر و فراتر نهضت سوادآموزی است. 

در مجموع مرحله اول کار نهضت سوادآموزی تقریباً پایان یافته است و مرحله دوم که مرحله بسیار حساس درزمینه‌های بصیرت‌افزایی، آگاهی‌بخشی و سیر تکاملی است، باید با دقت و حساسیت بیشتری پیش برود.


تاریخ : 1393/09/1 | 04:12 ب.ظ | نویسنده : حسن رضا ترابی | نظرات

امام خمینی


گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی