تبلیغات
♣♣♣ سوادآموزان گرامی:خداراشکرمی کنیم که شماباخواندن ونوشتن و روخوانی قرآن کریم آشناشدید.ازحضورشمادربرنامه ی سوادآموزی تشکّرمی کنیم وامیدواریم که این حضور ادامه داشته باشد وسوادآموزی را ادامه دهیم تابه طورکامل بتوانیم بخوانیم،بنویسیم وقرآن رابه عنوان یک مسلمان روان بخوانیم ♣♣♣ گسترش فرهنگ سوادآموزی - ترویج فرهنگ انفاق:

با توجه به دستورات دینی مبنی بر توجه به نیازمندان ،فرهنگ انفاق بایدعملیاتی وکاربردی شود.

مدیریت جهادی در نظام اسلامی، مدیریت بر دلها است و مدیری موفق است که بتواند قلوب مردم را جذب کند و این امر،مشارکت اقتصادی آنان را افزایش می‌دهد.

فرهنگ ازخود گذشتگی و کمک به همنوع ،بایستی در بین افراد نهادینه شود تا جامعه ای خیّر و با گذشت در جهت رفع مشکلات اقتصادی و مساعدت به مستمندان داشته باشیم.

انفاق فقط در انجام کار خیر و یا انفاق مال نیست؛ بلکه در تمام برنامه ‏ها و اعمالی که انسان سبب خیر و برکت می‏ شود، انفاق نقش دارد.

وقتی می‏ گوییم انفاق، یعنی توجه به همه اعمال و رفتار و کردار انسان که برابر خداوند است.خداوند در پاداش انفاق‌کنندگان اجر عظیمی را بیان می‏ کند که فقط خداوندمی ‏تواند پاداش آن را برآورد و شمارش کند.

خداوند تأکید دارد کسی که ایمان می‏ آورد، باید انفاق در راه خدا را در سرلوحه کارهایش قرار دهد.

باید به کسانی که واقعاً نیازمند هستند و با اولویت‏ بندی انفاق کنیم .تأکید اسلام این است که قرض و صدقه پنهانی و خمس و زکات را آشکار انجام دهید تا تبلیغ بین مسلمین شود.

صدقه انفاقی است که صداقت انسان را در ایمان مشخص می‌کند؛ در قرض‏ الحسنه ضامن خداوند متعال بوده و تضمین برگشت آن با سود چندین برابر و بدون ربا با خداوند متعال است.

انفاق باید از مال حلال باشد و یاری به رهبر و امام جامعه مسلمین از بهترین نوع انفاق است.

هر ساله در ماه پر خیر و برکت رمضان ، ماه نزول رحمت الهی برنامه های متنوعی با هدف ترویج فرهنگ احسان و سنت های خیر انفاق و نوع دوستی برای نزدیکی قلوب همه مومنین به یکدیگر و جهت رفع مشکلات ایتام و نیازمندان جامعه برگزار می شود.

جشن گلریزان ،فرصت مغتنمی برای ترویج فرهنگ ایثار و انفاق است .جشن گلریزان هرساله و در ایام ماه مبارک رمضان و با هدف آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد برگزار می شود.

 آنچه راکه انفاق می‏ کنیم ، کم نشماریم و خیلی هم بزرگ نشماریم. از اموالی که به آن دل بسته ایم، انفاق کنیم و از آن دل بریده شویم.
تاریخ : 1393/08/26 | 10:26 ق.ظ | نویسنده : حسن رضا ترابی | نظرات

امام خمینی


گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی