تبلیغات
♣♣♣ سوادآموزان گرامی:خداراشکرمی کنیم که شماباخواندن ونوشتن و روخوانی قرآن کریم آشناشدید.ازحضورشمادربرنامه ی سوادآموزی تشکّرمی کنیم وامیدواریم که این حضور ادامه داشته باشد وسوادآموزی را ادامه دهیم تابه طورکامل بتوانیم بخوانیم،بنویسیم وقرآن رابه عنوان یک مسلمان روان بخوانیم ♣♣♣ گسترش فرهنگ سوادآموزی - چهره های موفق سوادآموزی:

تجلیل ازچهره های موفق درزمینه سوادآموزی:

پس از پیروزی انقلاب اسلامی ، امام راحل(ره) برای پر كردن یكسری خلاءهای ساختاری و جبران برخی كاستی ها،در كنار نهادهای رسمی موجود كشور دستور ایجاد ساختارهایی مانند نهضت سوادآموزی برای ریشه كن كردن بی سوادی ، كمیته امداد برای دستگیری از افراد ناتوان و بی بضاعت و جهاد سازندگی را برای رفع محرومیت از روستاها صادر كردند.

این روند در زمان مقام معظم رهبری حفظ و به صورت تكاملی ادامه پیدا كرد به طوریكه در این مرحله سرمایه های انسانی توانمند درزمینه ی ترویج فرهنگ سوادآموزی مدنظر قرار گرفتند.

مابایداز چهره‌های موفق در زمینه‌ سوادآموزی به صورت ویژه تجلیل کنیم.ازمزایای برگزاری این مراسم، شناسایی و ارج نهادن به تلاش چهره‌های موفق سوادآموزی است.

پرداختن به ابعاد زندگی و موفقیت‌های چهره‌های موفق سوادآموزی علاوه بر اینکه موجب افزایش انگیزه و موفقیت بیش از پیش آنان خواهد شد، انگیزه مضاعف را برای جذب سایر بی‌سوادان و کم‌سوادان جامعه به منظور حضور در کلاس‌های سوادآموزی فراهم می‌کند.

 یکی از دستاوردهای نهضت سوادآموزی، وجود زنان و مردان فعال و مشتاق به یادگیری سواد است که برخی از آنها، موفق به دریافت مدارج علمی دانشگاهی و حوزوی شده اند.

در راستای برنامه‌های ریشه‌کنی سعی در شناسایی و معرفی چهره‎های موفق سوادآموز شده است که انگیزه‎ای برای افراد بی‌سواد باشد که آنها نیز می‎توانند از این نقطه شروع کرده و به مقاطع بالاتر برسند، به همین جهت در کشور طرح شناسایی چهره‎های موفق مطرح شد که در استان نیز این فعالیت پیگیری می‌شود.

 

منظور از افراد موفق سوادآموز کسانی هستند که تحصیلات خود را از دوره سوادآموزی آغاز کرده و توانسته‎اند مدرک دیپلم و بالاتر را دریافت نمایند، لذا با معرفی این افراد و جمع‎بندی و تکمیل بانک اطلاعاتی در طی جشنواره‌ای که 7 دی ماه برگزار خواهد شد از این افراد تجلیل می‌شود.

 

گروه سنی هدف سوادآموزی 10 تا 49 سال هستند و افراد می‎توانند پس از پایان دوره سوادآموزی در دوره‎های انتقال شرکت کرده و پس از آن وارد دوره اول متوسطه شوند. بنابراین این برنامه‌ها متناسب با سن و شرایط افراد فشرده شده است ولی افرادی که بالای 49 سال سن دارند می‎توانند در دوره‎های سوادآموزی شرکت کرده و آموزش ببینند.

 

17 شهریورماه، همزمان با روز جهانی مبارزه با بی‌سوادی جشنواره‌ای برای تقدیر از دستگاه‎های برتر مشارکت کننده در امر سوادآموزی برگزار خواهد شد.

سوادآموزانی که دارای مدرک دیپلم یا بالاتر و کارآفرین هستند، مهارتی را آموخته یا اشتغال زایی کرده اند در این طرح شناسایی می شوند. این افراد در هفته سوادآموزی تجلیل می شوند. تجربه ها و خاطرات سوادآموزان موفق در قالب کتاب جمع آوری و چاپ خواهد شد.تاریخ : 1393/08/24 | 07:25 ب.ظ | نویسنده : حسن رضا ترابی | نظرات

امام خمینی


گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی