تبلیغات
♣♣♣ سوادآموزان گرامی:خداراشکرمی کنیم که شماباخواندن ونوشتن و روخوانی قرآن کریم آشناشدید.ازحضورشمادربرنامه ی سوادآموزی تشکّرمی کنیم وامیدواریم که این حضور ادامه داشته باشد وسوادآموزی را ادامه دهیم تابه طورکامل بتوانیم بخوانیم،بنویسیم وقرآن رابه عنوان یک مسلمان روان بخوانیم ♣♣♣ گسترش فرهنگ سوادآموزی - سمبل روح و مرام‌ انقلاب‌اسلامی:
نهضت سوادآموزی؛سمبل روح و مرام‌ انقلاب‌اسلامی است.

نمی توان دستاورد‌های نهضت سوادآموزی را نادیده گرفت، این سازمان فعالیت‌های بسیار خوب و مفیدی را ارائه داده و برای ریشه‌کنی بی‌سوادی تلاش‌های بسیاری کرده است.

مسئولان و آموزشیاران نهضت سوادآموزی به کلمه نهضت، در عمل معنای عمیقی بخشیدند و اقداماتی که در این حوزه انجام دادند، در نوع خود بی‌نظیر بود.

این سازمان در اوایل انقلاب و در مناطق محروم و به خصوص روستایی و عشایر که دارای امکانات آموزشی کمتری نیز بودند، بسیار خوب عمل کرد.

در دین اسلام، سفارشات فراوانی برای بالابردن مدارج تحصیلی بیان شده و همواره بر این مساله که ز گهواره تا گور دانش بجوی، تاکیدات مکرری شده است.

اسلام دین بیداری، روشنگری و آگاهی است و هر نوع جهل و بی سوادی را محکوم می داند و همگان را به فراگرفتن دانش امر می کند.دین اسلام از همان آغاز به از بین بردن جهل و بی سوادی پرداخت و تعلیم و تربیت را به عنوان برنامه ای الهی و پسندیده به مردم معرفی نمود.

حضرت امام خمینی (ره) رهبر کبیر انقلاب در پیامی، درباره اهتمام به امر سواد آموزی فرمودند:«ائمه جماعات شهرستان‌ها و روستاها مردم را دعوت نمایند و در مساجد و تکایا، با سوادان نوشتن و خواندن را به خواهران و برادران خود یاد بدهند و منتظر اقدامات دولت نباشند و در منازل شخصی، اعضای باسواد خانواده، اعضای بی سواد را تعلیم کنند و بی سوادان از این امر سرپیچی نکنند.»

تغییر دولت‌ها هیچ‌گونه توقفی در اهداف نهضت سوادآموزی ایجاد نکرد چرا که این حرکت همواره رو به رشد بود و عوامل این نهضت صادقانه مشغول خدمت به آحاد مردم بوده‌اند.

برای یک کشور اسلامی مثل ایران پسندیده نبود که آمار بی سوادان بالایی را داشته باشیم ولی به همت و تلاش مرد و زن این مرز و بوم به ویژه آموزشیاران امروز با افتخار اعلام می‌کنیم که بی‌سوادی از کشور ما رخت بر بسته است.

افراد بی‌سواد هنوز در کشور وجود دارند اما تعداد آنها نسبت به گذشته بسیار کم شده است؛ بایستی کاری کنیم تا با برنامه‌ریزی‌های لازم، این عده بی سواد نیز از نعمت سواد برخوردار شوند.تاریخ : 1393/08/24 | 08:40 ق.ظ | نویسنده : حسن رضا ترابی | نظرات

امام خمینی


گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی