تبلیغات
♣♣♣ سوادآموزان گرامی:خداراشکرمی کنیم که شماباخواندن ونوشتن و روخوانی قرآن کریم آشناشدید.ازحضورشمادربرنامه ی سوادآموزی تشکّرمی کنیم وامیدواریم که این حضور ادامه داشته باشد وسوادآموزی را ادامه دهیم تابه طورکامل بتوانیم بخوانیم،بنویسیم وقرآن رابه عنوان یک مسلمان روان بخوانیم ♣♣♣ گسترش فرهنگ سوادآموزی - بی‌سوادی؛کابوسی در خواب‌دانش
در گذشته معیارهای مادی با اقدامات نهضت سوادآموزی تداخل نداشت و معلمان این سازمان با رویکرد جهادی فعالیت می‌کردند.

امروزه فعالیت نهضت سوادآموزی با کندی پیش می‌رود، انتظار این بود که نهضت سوادآموزی با سابقه فعالیت چند ساله خود، تاکنون توانسته باشد ‌بی‌سوادی در کشور را ریشه‌کن کند اما متاسفانه هنوز این معضل به طور کامل رفع نشده است.

ایران از لحاظ علمی، در رتبه اول منطقه قرار دارد، باعث تاسف است در کشوری که کارنامه‌ای موفق در انجام تحقیقات پژوهشی داشته و حدود 4 میلیون دانشجو در مراکز آموزش عالی آن در حال تحصیل هستند، هنوز بی‌سواد وجود داشته باشد.

در اوایل انقلاب ظرفیت منابع انسانی به اندازه امروز نبوده است بنابراین برطرف نشدن معضل بی‌سوادی با این همه ظرفیت ویژه، به هیچ وجه قابل هضم نیست.

نهضت سوادآموزی از هدف جهادی خود فاصله گرفته است،در ابتدا نهضت سواد آموزی به عنوان مجموعه سازمانی مستقل زاده شد و در اوایل شروع فعالیت خود خبری از تابعیت این مجموعه از وزارت آموزش وپرورش نبود.

وزارت آموزش و پرورش سازمانی است با خانواده بسیار بزرگ که چندین میلیون دانش‌آموز و بیش از یک میلیون معلم دارد و رسم‌الخط این وزارتخانه آنقدر وقت‌گیر است که مسئولان امر را از توجه ویژه به سوادآموزی غافل کرده است.

انتخاب نماینده‌ای برای فعالیت در نهضت سوادآموزی از سوی مقام معظم رهبری، نشان از آن داشت که این سازمان باید مستقل عمل کند اما متاسفانه بعضی‌ها این پیام را به درستی درک نکردند.

تصمیمات اتخاذ شده نسبت به فعالیت نهضت سوادآموزی دقیق نبود، زنده کردن روحیه جهاد، مستقل عمل کردن سازمان نهضت سوادآموزی، و تغییر نگاه مادی‌گرایانه این سازمان می‌تواند در ریشه‌‌کن کردن کامل بی‌سوادی در کشور موثر باشد.

تاریخ : 1393/08/23 | 05:30 ب.ظ | نویسنده : حسن رضا ترابی | نظرات

امام خمینی


گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی

گسترش فرهنگ سوادآموزی